Lucrările de reabilitare și extindere a rețelelor de apă și canalizare, derulate de Hidro Prahova, avansează conform graficului stabilit, intervențiile fiind în plină desfășurare pe mai multe artere din oraș – transmite Primăria Câmpina.
Proiectul, care vizează aproximativ 170 de străzi, se află în prezent în diferite stadii de execuție, după ce lucrările au fost deja demarate pe un număr semnificativ de tronsoane.

În această perioadă, echipele de intervenție lucrează la reabilitarea rețelei de distribuție a apei pe străzi precum Cărămidari, Drumul Taberei, Mioriței, Muscelului, Orizontului, Petrolistului, Petru Rareș, Tudor Vladimirescu, Atelierelor, Fermei, Teilor, Florilor și Prundului. Totodată, lucrări de modernizare a rețelei de canalizare sunt în curs pe Aleea Soarelui, Orizontului, Constantin Istrati și Petru Rareș.
Autoritățile precizează că, începând de săptămâna viitoare, vor fi deschise șantiere și pe Bulevardul Carol I, pe tronsonul cuprins între străzile Siretului și Dunării. Reprezentanții primăriei dau asigurări că accesul locuitorilor va fi menținut pe întreaga durată a lucrărilor.
După Sărbătorile Pascale, programul de investiții va continua cu noi intervenții, care vizează reabilitarea rețelei de apă pe Bulevardul Culturii, Calea Doftanei, precum și pe străzile Bistrița, Ecaterina Teodoroiu, Henri Coandă, I.H. Rădulescu, din cartierul În Luncă, dar și Maramureș, Rahovei, Răsăritului, Republicii, Voila, Zorilor, Arinului, Pădurii, Trandafirilor, Văii și Nucilor, din cartierul Slobozia. De asemenea, în cartierul În Luncă sunt programate lucrări de reabilitare a rețelei de canalizare.
Investiția face parte dintr-un amplu program de modernizare a infrastructurii edilitare, autoritățile locale subliniind că scopul principal îl reprezintă îmbunătățirea serviciilor publice și creșterea calității vieții pentru locuitorii municipiului.




„autoritățile locale subliniind că scopul principal îl reprezintă îmbunătățirea serviciilor publice și creșterea calității vieții pentru locuitorii municipiului.” …. o mizerie. Scopul principal e ca firmele capusa care lucreaza cu firma plina de capuse politice Hidroprahova sa faca bani pentru partid si pentru mese la Regina Noptii. O mizerie PSD-ista!
A ti vrut Cele 3 mari doamne.Meniu a la carte made Stapanul.Campina demolata nu Curata.
Cine e stăpânul?Ala cu armamentul Radu Călin care a închis IRA și Poiana Câmpina?
La Hidro a fost rotirea Psd-Pnl.Renoveaza cea mai praf strada Orizontului? Ce s a votat la Campina?Nicusor si Psd.Ce au oferit?Au lasat Hidro fara apa,ei si ESZ.Eu maine daca imi fac echipa si fac concurenta Hidro ma trezesc cu controale.De cer pe tarif la jumate mare parte ma aleg pe mine.In schimb incep politic presiuni.Stii vro institutie de stat sau privata nepolitizata? Care sa aduca plus valoare? Vrei sa spui ca toate uzinele in Campina desfiintate cei care le au condus nu au vina?