La Câmpina va candida Cătălin Florescu
Cu puţin timp în urmă, după o întâlnire la nivel judeţean, surse din cadrul Alianţei USR-PLUS Prahova ne-au confirmat faptul că cele două partide au stabilit, de comun acord, candidaţii pentru funcţiile de primar în cele două municipii din judeţ.
Astfel, candidatul alianţei politice la funcţia de primar al municipiului Câmpina va fi Cătălin Florescu, 52 de ani, inginer (reprezentantul PLUS), iar la funcţia de primar al municipiului Ploieşti, Răzvan Enescu, 35 de ani, arhitect (reprezentantul PLUS).
În ceea ce priveşte candidatul la şefia Consiliului Judeţean, acesta va fi desemnat de USR, conform înţelegerii politice. Cele două partide încă nu au stabilit algoritmul în baza căruia se vor întocmi listele candidaţilor la funcţiile de consilieri, locali ori judeţeni.