Știri

Conducătorii din fotbalul prahovean s-au întâlnit la Braşov cu staff-ul FRF

Pe 25 ianuarie este programată la Casa Fotbalului din Bucureşti Adunarea Generală a FRF, la care – printre altele – se va alege şi noua conducere a fotbalului românesc. Practic, singurul candidat important este… actualul preşedinte, Mircea Sandu. La fel ca şi la precedentele alegeri, atunci când una dintre întâlnirile preliminare a avut loc la Câmpina, de această dată întâlnirea staff-ului federal cu… alegătorii s-a desfăşurat la Braşov.De la întâlnirea de la Braşov a lipsit tocmai Mircea Sandu, aflat încă în convalescenţă după o dificilă intervenţie chirurgicală în Franţa. Cu toate acestea, întâlnirea a fost rodnică, apreciera fiind unanimă din partea conducătorilor din fotbalul prahovean prezenţi la Braşov. Printre oficialii FRF prezenţi la această întâlnire s-au numărat directorul executiv Ionuţ Lupescu, secretarul general Adalbert Kassai, unul dintre responsabilii compartimentului de juniori Miodrag Belodedici, directorul Şcolii de Antrenori Mircea Rădulescu şi şeful CCA Vasile Avram.
Crângaşu, şeful Ligii Naţionale a AJF-urilor
Întâlnirea de la Braşov, dintre membrii staff-ului de campanie al lui Mircea Sandu şi reprezentanţii echipelor din primele trei eşaloane, plus şefii Asociaţiilor Judeţene de Fotbal a “bătut în cuie” şi un aspect important pentru dezvoltarea ulterioară a fotbalului, pe plan regional. Astfel, s-a făcut pasul decisiv pentru înfiinţarea Ligii Naţionale a Asociaţiilor Judeţene de Fotbal din România, for care va reuni, sub tutela sa, toate AJF, având un atu foarte important, anume acela că activitatea este declarată de utilitate publică şi face posibilă atragerea de fonduri din buget, prahoveanul Silviu Crângaşu fiind chiar preşedintele acestui for. Silviu Crângaşu este şi unul dintre membrii fondatori ai respectivei federaţii alături de şeful AJF Buzău – Pompiliu Coşconea (vicepreşedinte al ligii), şi Nicolae Sânge (director general) – şeful forului similar din Ilfov. În staff-ul de conducere se mai află Bogdan Rădulescu, director marketing, şi Bogdan Filcea, jurist.

Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare