În week-end-ul trecut, la Bacău, a avut loc finala Campionatului Naţional de Atletism pentru Juniori III. La competiţie au participat şi sportivi de la Colegiul Tehnic „Constantin Istrati” din Câmpina, antrenor coordonator, prof. Nicolae Pavel. Cea mai bună performanţă a fost reuşită de Anita Dumitraşcu, aceasta clasându-se pe primul loc al probei de săritura în înălţime, la egalitate cu Elena Andreea Panţuroiu (Colegiul Naţional de Atletism Câmpulung Muscel), ambele reuşind sărituri de 1,59m. Pe locul al treilea s-a clasat Andra Cojocaru (CSŞ Bacău), cu 1,55m.
Articole similare
Sindicatul Diamantul cere explicații privind activități sindicale desfășurate la Școala de Poliție din Câmpina
10 iunie 2026
Șoferii din Câmpina, vizați de o nouă politică de parcare legată de transportul electric
9 iunie 2026


Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!