Știri

Licitaţie cu… strigături şi intervenţia Poliţiei

Ieri dimineaţă, în sala în care au loc de obicei şedinţele Consiliului Local, s-a desfăşurat licitaţia publică pentru adjudecarea celor 35 de amplasamente din Piaţa Centrală. Pentru fiecare dintre aceste amplasamente, licitaţia a început de la preţul de 6,6 lei/ mp/ zi, fără TVA, preţ identic cu cel pe care „tarabagiii“ din piaţă îl plăteau şi până acum. 
La licitaţie au fost prezenţi peste 80 de oameni, iar comisia condusă de secretarul Primăriei, Paul Moldoveanu, a avut destul de mult de furcă de-a lungul celor mai bine de 60 de minute ale licitaţiei. Preţurile de adjudecare au diferit de la un sector la altul. Au fost destule amplasamente care s-au închiriat după numai un pas de licitaţie. În schimb, altele au ajuns la sume destul de mari, ceea ce a generat dispute aprinse  între licitatori. De altfel, una dintre aceste dispute – în sectorul floral – a necesitat intervenţia Poliţiei, după ce doi dintre licitatori s-au luat la ceartă perturbând bunul mers al licitaţiei şi determinându-l pe preşedintele comisiei să-i evacueze din sală.

Un comentariu

  1. DOAR UNUL SINGUR A BATUT PE CEI CARE AU INDRAZNIT SA LICITEZE PE TARABA MOGULULUI CARE CREDE CA I SE CUVINE LUI SI FAMILIEI SALE PE VIATA ACEST LOC .SI CHIAR DACA A CASTIGAT ALTCINEVA A FOST "CORECTAT" CU CATIVA PUMNI CHIAR IN FATA COMISIEI DAR NIMENI NU A ZIS NIMICIAR PE HOLL O FEMEIE ERA BATUTA SI CAZUTA JOS TOT DE ACELASI MOGUL OARE DE CE DOMNUL OCTAVIAN URSULESCU , CARE FILMA TACE ACUM??

Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare