Monica Clinciu a revenit la şedinţele Consiliului Local
Nu a fost deloc o şedinţă uşoară, pentru consilierii câmpineni, cea de joi, 28 ianuarie. Având în vedere dificultatea unor proiecte şi mai ales presiunile care s-au făcut asupra tuturor consilierilor pentru a fi trecute anumite proiecte de hotărâre, inclusiv cel prin care se transformă în parc cea mai mare suprafaţă de teren scoasă vreodată la licitaţie de administraţia câmpineană, doi consilieri au preferat să nu vină la şedinţă. Este vorba de liberalul Dragomir Enache şi social-democratul Gheorghe Tudor.În schimb, spre surprinderea multora, a revenit Monica Clinciu, cea căreia i se căuta deja un înlocuitor, având în vedere că lipsise de la ultimele cinci şedinţe ordinare ale Legislativului local. S-a aşezat disciplinată la locul ei şi a votat cot la cot cu colegii săi toate proiectele de pe ordinea de zi.





Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!