BREAKING NEWSȘtiri

Înotătorii CS Câmpina au obținut rezultate remarcabile la Cupa Hyperion Brașov

Secția de înot a CS Câmpina a obținut rezultate remarcabile la cea de-a treia ediție a Cupei Hyperion, organizată la sfârșitul săptămânii trecute la Brașov, acolo unde sportivii antrenați de profesorul Adrian Stoican s-au clasat pe locuri fruntașe și chiar au obținut trofeul pentru cea mai bună performanță.
Astfel, în competiție cu 450 de participanți legitimați la 24 de cluburi din întreaga țară, înotătorii câmpineni au obținut următoarele rezultate:

• Gabriela Agata Bădescu (8 ani): locul 1 la 50 m spate, locul 2 la 50 m craul, locul 3 la 50 bras, locul 4 la 50 m fluture;
  • Ștefan Goran (9 ani): locul 2 la 100 m spate, locul 4 la 50 m spate, locul 6 la 200 m craul, locul 6 la 50 m craul, locul 4 la 100 m craul, locul 5 la 200m mixt;
  • Vlad Chițu (10 ani): locul 3 la 50 și 100 m bras, locul 6 la 200 m craul, locul 4 la 100 m spate, locul 6 la 50 m craul, locul 6 la 200 m mixt,
  • Maria Brotoiu (10 ani): locul 5 la 50 m bras, locul 8 la 200 m craul, locul 5 la 100 m spate, locul 8 la 50 m craul, locul 7 la 50 m bras, locul 5 la 200 m mixt;
  • Livia Brotoiu (6 ani): locul 7 la 50 m craul, locul 4 la 50 m bras si 50 m fluture, locul 8 la 50 m spate;
  • Brândușa Berindei (12 ani): locul 9 la 100m fluture și 200 m spate.

Bădescu Gabriela Agata a primit și trofeul pentru cea mai bună performanță.
De remarcat faptul că arbitrul competiției a fost Dan Ardelean, președintele Comisiei Arbitrilor de Natație din România și totodată arbitru internațional.
”A fost o competiție puternică, la care au participat cele mai puternice cluburi din țară. Mă mândresc cu prestația sportivilor mei și așteptăm cu nerăbdare participarea în campionatele naționale! Munca a șapte-opt antrenamente pe săptămâna se vede clar în rezultate. Ținând cont de faptul că sunt copii și că mai au și alte activități specifice vârstei, nu pot decât să-i felicit și să mă ocup în continuare să le asigur tot ceea ce ține de mine ca antrenor, dar și ca parte a conducerii CSC!” – ne-a declarat antrenorul Adrian Stoican.

Urmăriți mai jos evoluția Gabrielei Agata Bădescu (culoarul 4), sportiva din Câmpina care a primit și trofeul pentru cea mai bună performanță (sursa video: Club Sportiv Hyperion Brașov).