Știri

Un centru chinezesc de recuperare medicală s-a deschis la Câmpina

La Câmpina a fost inaugurat Centrul de recuperare medicală Beike, situat în cartierul Slobozia. Este un centru privat, realizat exclusiv prin contribuţia clinicii cu acelaşi nume din China. Este vorba despre clinica la care Răzvan Iordache, dar şi alţi câmpineni au efectuat operaţii de transplant cu celule stem. De altfel, prin intermediul lui Răzvan s-a realizat această investiţie importantă pentru zona noastră, o investiţie de 80.000 de euro. Chinezii plătesc chiar şi chiria pentru spaţiul în care funcţionează centrul, respectiv 1.400 de euro pe lună. La noul centru de recuperare medicală îşi desfăşoară activitatea doi medici, dintre care unul este chinez. Xiong Wei (zis şi… Martin, de către prietenii din România) este între primii trei medici de recuperare şi fizioterapie din China. La inaugurare a fost prezent şi primarul Horia Tiseanu, cel care, de altfel, a tăiat panglica inaugurală a acestui nou centru de recuperare medicală.
Răzvan Iordache: “Le mulţumesc tuturor celor care m-au ajutat la deschiderea acestui centru şi sper ca de serviciile centrului să beneficieze cât mai multe persoane. Va fi atât un centru de recuperare medicală, cât şi de întreţinere, iar partea chineză va asigura costurile necesare până când centrul va reuşi să se autofinanţeze”.

Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare