Știri

Rezultate notabile la Sfântu Gheorghe pentru motocrosul câmpinean

Zilele trecute, motocrosiştii de la echipa MC Lido X-Treme Câmpina au participat în prima etapă a Campionatului Național de Motocros, care a avut loc la Sf. Gheorghe, în județul Covasna, unde au înregistrat rezultate notabile:
George Manta (clasa 50 cmc) – locul II, Sebastian Strechioiu (clasa MX2) – locul III, iar la amatori, Marcel Vișoiu a ocupat locul VII.
Destul de mulţumit de evoluţia sportivilor săi, Cătălin Duţă, preşedintele MC Lido X-Treme Câmpina, a declarat: “Chiar dacă nu am avut parte de condiţii meteorologice dintre cele mai bune (ploaie, vânt şi chiar zăpadă), băieţii clubului nostru au avut un comportament meritoriu, care ne dă speranţe în etapele următoare. Din păcate, sportul acesta nu este sprijinit în oraşul nostrum şi după cum ştiţi nu avem nici măcar o bază de antrenament. Este o mare supărare pentru mine că talentul acestor sportive, care reprezintă Câmpina, nu este luat în considerare de autorităţile locale”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare