Știri

Medalie de argint la judo pentru o poliţistă din Câmpina!

Pentru prima dată anul acesta, finala Campionatului de Judo a Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI) s-a desfăşurat în judeţul Prahova, la Ploieşti, în zilele de 16-19 octombrie, în sala „Leonard Doroftei”. Aşa cum s-a anunţat într-un comunicat de presă dat de către Inspectoratul Judeţean de Poliţie (IJP) Prahova, la această competiţie au participat peste 70 de sportivi, cadre ale structurilor MAI, respectiv Inspectoratul General al Poliţiei Române, Inspectoratul general al Poliţiei de Frontieră, Inspectoratul General al Jandarmeriei Române cât şi cel al Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă.
Din judeţul Prahova au participat opt poliţişti, cinci dintre ei reuşind să urce pe podiumul câştigătorilor. Medalia de aur a fost obţinută de către Florin Popescu, agent şef adjunct la poliţia din Boldeşti-Scăieni. Poliţia din municipiul Câmpina se poate mândri cu o medalie de argint obţinută de agenta Cătălina Coman iar alte trei medalii de bronz au fost obţinute de către agentul Petre Suchin, de la secţia 3 Ploieşti, Marian Doru, agent şef adjunct la SIR, secţia 2 şi agentul Toader Codreanu de la aceeaşi secţie. (C. NEGREU)

Redacția Oglinda încurajează un schimb de idei liber și deschis. Cu toate acestea, vă rugăm să evitați limbajul vulgar, atacurile la persoană, amenințările sau incitările la violență. Orice mesaj care conține injurii, amenințări sau discurs de ură bazat pe rasă, etnie, religie, orientare sexuală sau alte caracteristici personale va fi șters. Mulțumim pentru înțelegere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole similare